PINKA 10 TT beszámoló
17863
wp-singular,page-template-default,page,page-id-17863,wp-theme-bridge,bridge-core-3.3.4.7,qode-optimizer-1.2.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-smooth-scroll-enabled,qode-theme-ver-30.8.8.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-8.7.2,vc_responsive
 

2026.04.11-én részt vettünk a Vasi Vándorok szervezésében a PINKA 10 túrán.

Felsőcsatár, Pinka-szurdok, Határátkelő, Vaskeresztesi pincesor, Szűz Mária kápolna, Felsőcsatár. A Pinka szabálytalanul kanyarog a szurdokvölgyben, ahol kidőlt fák, sziklák, sűrű növényzet szegélyezi a túraútvonalat, elbűvölő látványt nyújtott túránk során. A vaskeresztesi szőlőhegy és a hozzá tartozó pincéket is megcsodáltuk mely építészeti és kulturális értéket is képviselnek.

A Vas-hegy tetején meredek úton jutottunk el a Szűz Mária kápolnához, amit kívülről tudtunk megnézni, csak jeles alkalmakkor van nyitva.

Szőlőhegytől elbúcsúzva megérkeztünk a célba, ahol a szervezők átadták részünkre a teljesítésért járó oklevelet és kitűzőt.

Köszönet a résztvevőknek!

 

A fotókért kattints a képre!