2026.04.11-én részt vettünk a Vasi Vándorok szervezésében a PINKA 10 túrán.
Felsőcsatár, Pinka-szurdok, Határátkelő, Vaskeresztesi pincesor, Szűz Mária kápolna, Felsőcsatár. A Pinka szabálytalanul kanyarog a szurdokvölgyben, ahol kidőlt fák, sziklák, sűrű növényzet szegélyezi a túraútvonalat, elbűvölő látványt nyújtott túránk során. A vaskeresztesi szőlőhegy és a hozzá tartozó pincéket is megcsodáltuk mely építészeti és kulturális értéket is képviselnek.
A Vas-hegy tetején meredek úton jutottunk el a Szűz Mária kápolnához, amit kívülről tudtunk megnézni, csak jeles alkalmakkor van nyitva.
Szőlőhegytől elbúcsúzva megérkeztünk a célba, ahol a szervezők átadták részünkre a teljesítésért járó oklevelet és kitűzőt.
Köszönet a résztvevőknek!
A fotókért kattints a képre!
