Pannónia Minimaraton Kupa 3
17869
wp-singular,page-template-default,page,page-id-17869,wp-theme-bridge,bridge-core-3.3.4.7,qode-optimizer-1.2.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-smooth-scroll-enabled,qode-theme-ver-30.8.8.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-8.7.2,vc_responsive
 

Pannónia Minimaraton Kupa 3

Budapest

Szent Ivó emlékére gyaloglat az egykori óbudai kocsmák nyomában

 

Hideg reggel indult útra 7 Vadrigó. Szépen lassan nyáriasra fordult az időjárás. Utunk már a megszokott Katonavárosi Amfiteátrumtól indult. A török megszállás után szinte elnéptelenedett Óbuda. Az ide települő sváb és bajor telepesek hozták magukkal a szőlészet és borászat tudományát. Ekkor terjedtek el az óbudai kiskocsmák, vendéglők. A II világháború véget vetett az óbudai hangulatos vendéglők romantikájának. Felújítás helyett inkább lakótelepeket építettek. A lakótelepek között megbújva a macskaköves Főtér még hozta a régi idők emlékét. De kocsmát nem nagyon láttunk. Volt szerencsénk egy kis zöldben felfelé kaptatni a Kiscelli Múzeumhoz.Viszonylag hamar végéért ez a jó hangulatú városnéző túra.

Köszönöm a résztvevőknek, hogy velem tartottak.

 

A fotókért kattints a képre!