Pannónia Minimaraton Kupa 3
Budapest
Szent Ivó emlékére gyaloglat az egykori óbudai kocsmák nyomában
Hideg reggel indult útra 7 Vadrigó. Szépen lassan nyáriasra fordult az időjárás. Utunk már a megszokott Katonavárosi Amfiteátrumtól indult. A török megszállás után szinte elnéptelenedett Óbuda. Az ide települő sváb és bajor telepesek hozták magukkal a szőlészet és borászat tudományát. Ekkor terjedtek el az óbudai kiskocsmák, vendéglők. A II világháború véget vetett az óbudai hangulatos vendéglők romantikájának. Felújítás helyett inkább lakótelepeket építettek. A lakótelepek között megbújva a macskaköves Főtér még hozta a régi idők emlékét. De kocsmát nem nagyon láttunk. Volt szerencsénk egy kis zöldben felfelé kaptatni a Kiscelli Múzeumhoz.Viszonylag hamar végéért ez a jó hangulatú városnéző túra.
Köszönöm a résztvevőknek, hogy velem tartottak.
A fotókért kattints a képre!
