Kihívás Napja (Túra a Sóstói tanösvényen)
17922
wp-singular,page-template-default,page,page-id-17922,wp-theme-bridge,bridge-core-3.3.4.7,qode-optimizer-1.2.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-smooth-scroll-enabled,qode-theme-ver-30.8.8.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-8.7.2,vc_responsive
 

A kihívás Napján részt vettünk az Egyesületünk által szervezett, vezetett túrán. Az indulás előtt nagy meglepetés érte Horváth István túratársat, Csog Imre és Magony Tamás köszöntötték és átadták részére a FEMSZISZ Életműdíját, a lakosság szabadidő sportjában kifejtett több évtizedes munkájáért.

Sóstó Természetvédelmi Területen kanyargó, 8 km hosszú tanösvényt egy könnyű sétával jártuk körbe.  Kócsag-torony, ahonnan megnéztük a gazdag madárvilágot. A mocsaras, vizenyős területek fölött átívelő, különleges hangulatú Bürü hídon is átmentünk. Elhaladtunk a „Három Nővér” elnevezésű száz évnél is idősebb, patinás facsoport mellett.  Lődomboknál egy nádtetős paravánfal mögül lestük meg a Gyurgyalagok életét. Elérkeztünk a túránk végéhez a Sóstói kilátóhoz, ami egy 50 méter magas fémszerkezetű torony. A túrára Dr. Cser-Palkovics András Polgármester úr is eljött és végig járta velünk a tanösvényt.

Köszönöm Guth Erzsébetnek és Horváth Istvánnak a túravezetést és a többieknek, hogy eljöttek és részt vettek a túrán.

 

A fotókért kattints a képre!