A kihívás Napján részt vettünk az Egyesületünk által szervezett, vezetett túrán. Az indulás előtt nagy meglepetés érte Horváth István túratársat, Csog Imre és Magony Tamás köszöntötték és átadták részére a FEMSZISZ Életműdíját, a lakosság szabadidő sportjában kifejtett több évtizedes munkájáért.
Sóstó Természetvédelmi Területen kanyargó, 8 km hosszú tanösvényt egy könnyű sétával jártuk körbe. Kócsag-torony, ahonnan megnéztük a gazdag madárvilágot. A mocsaras, vizenyős területek fölött átívelő, különleges hangulatú Bürü hídon is átmentünk. Elhaladtunk a „Három Nővér” elnevezésű száz évnél is idősebb, patinás facsoport mellett. Lődomboknál egy nádtetős paravánfal mögül lestük meg a Gyurgyalagok életét. Elérkeztünk a túránk végéhez a Sóstói kilátóhoz, ami egy 50 méter magas fémszerkezetű torony. A túrára Dr. Cser-Palkovics András Polgármester úr is eljött és végig járta velünk a tanösvényt.
Köszönöm Guth Erzsébetnek és Horváth Istvánnak a túravezetést és a többieknek, hogy eljöttek és részt vettek a túrán.
A fotókért kattints a képre!
