Gróf Sándor Móric Emléktúra
17886
wp-singular,page-template-default,page,page-id-17886,wp-theme-bridge,bridge-core-3.3.4.7,qode-optimizer-1.2.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-smooth-scroll-enabled,qode-theme-ver-30.8.8.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-8.7.2,vc_responsive
 

Részt vettünk a Gróf Sándor Móric Emléktúrán Bajnán. A 14 km-es “L” túrát választottuk 396 m szinttel. Első ellenőrző kód a Máriácska nevű kegyhely. A Szent Donát szobrot érintve érkeztünk a Borbarátok pincéhez, pecsételés után folytattuk utunkat a következő ellenőrző pontra a Tácsik kereszthez, folytatva túránkat elértük az Öreg-lyukat, felírtuk az ellenőrző kódot, majd egy meredek úton felkapaszkodtunk az Őr-hegy tetején lévő fakereszthez (felirat a kereszten:”IN HOC SIGNO VINCES – E jelben győzni fogsz”).  Itt pihenőt tartottunk és gyönyörködtünk a festői kilátásban. Innen vissza túráztunk a Borbarát pincéhez ahol nagyon finom fasírozottat kaptunk. Túránk a Sándor-Metternich kastélyba ért véget. A Gerecse keleti részén dimbes-dombos, vadregényes táján túráztunk, ragyogó napsütésben.

A Bajnai Természetjáró és Szabadidő Egyesületnek köszönet a kíváló szervezésért!

A fotókért kattints a képre!