Részt vettünk a Gróf Sándor Móric Emléktúrán Bajnán. A 14 km-es “L” túrát választottuk 396 m szinttel. Első ellenőrző kód a Máriácska nevű kegyhely. A Szent Donát szobrot érintve érkeztünk a Borbarátok pincéhez, pecsételés után folytattuk utunkat a következő ellenőrző pontra a Tácsik kereszthez, folytatva túránkat elértük az Öreg-lyukat, felírtuk az ellenőrző kódot, majd egy meredek úton felkapaszkodtunk az Őr-hegy tetején lévő fakereszthez (felirat a kereszten:”IN HOC SIGNO VINCES – E jelben győzni fogsz”). Itt pihenőt tartottunk és gyönyörködtünk a festői kilátásban. Innen vissza túráztunk a Borbarát pincéhez ahol nagyon finom fasírozottat kaptunk. Túránk a Sándor-Metternich kastélyba ért véget. A Gerecse keleti részén dimbes-dombos, vadregényes táján túráztunk, ragyogó napsütésben.
A Bajnai Természetjáró és Szabadidő Egyesületnek köszönet a kíváló szervezésért!
A fotókért kattints a képre!
