Az elmúlt napok esőzései és a tavalyi túra emlékei megerősítette bennünk, hogy a 20 km táv helyett elég lesz Nekünk a 10 km is. Így amikor a várgesztesi faluházba értünk, a regisztrációnkat átminősítettük. Az első ellenőrzőpontig 2 km-en a sáros, csúszós emelkedőn mentünk, ami igencsak megnehezítette a haladást a Szép Ilonka-forrásig. Utána is gyűjtöttük a sarat a cipőinkkel, de egy kicsit könnyebb volt. Mátyás-kúti ellenőrző pontnál előkerült Pisti gombás szatyra is . 9 km után már csak lefelé mentünk, ami szintén nem volt egyszerű a sárral és a nagy kövekkel tűzdelt útvonalon. Célban várt Minket a megérdemelt ellátmány a zsíroskenyereket felváltották az egészséges Vegán szendvicsek, csicseriborsó, szójabab, lencse és társai. Azért hazafelé megbeszéltük, hogy pörköltet még eszünk ma.
A fotókért kattints a képre!
