A Vadrigó Turista Egyesület létrejötte egy régóta dédelgetett terv megvalósulásának eredménye.
Az alapító tagok közül hárman (Bakos Andrea Ágnes, Ács Balázs és Szalók-Bátor Katalin), 2008-ban részt vettünk a Fejér Megyei Természetbarát Szövetség által szervezett bronzjelvényes túravezetői tanfolyamon. Ennek sikeres elvégzését követően a barátság fennmaradt, olyannyira, hogy a kis csapatunk Horváth Istvánnal – aki szintén alapító tag -kiegészülve évekig együtt túrázott. 2012-ben részt vettünk Gyenesdiáson az első tájékozódási túránkon, melyet kategóriánkban meg is nyertünk. Ezen a versenyen a csapat neve „Vadrigó” volt. Ezt több verseny is követte, ahol a „Vadrigó” név alatt futott a csapat. A közös élmények összekovácsoltak minket, gyakran más személyek is csatlakoztak hozzánk. Időközben ritkultak a közös túrák, de a Vadrigó-érzés megmaradt. Többször felmerült, hogy ha egyszer egyesületet alakítanánk, annak a neve csak „Vadrigó” lehetne. Végül 2025-ben a lányok magukhoz ragadták a kezdeményezést és régi túratársaikkal együtt – tizennégyen – megalakították a Vadrigó Turista Egyesületet.
Az Alapszabályban foglalt céljainkon és tevékenységi körünkön túlmenően célunk, hogy minél több fiatalt bevonjunk a közösségi életbe, megkedveltessük a természetjárást, kineveljük a jövő túravezetőit, biztosítsuk tagjaink részére a rendszeres természetjárói lehetőségeket, valamint elősegítsük más egyesületek által szervezett eseményeken való részvételt.