Bemutatkozás
17593
wp-singular,page-template-default,page,page-id-17593,wp-theme-bridge,bridge-core-3.3.4.7,qode-optimizer-1.2.2,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-smooth-scroll-enabled,qode-theme-ver-30.8.8.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-8.7.2,vc_responsive
 

A Vadrigó Turista Egyesület létrejötte egy régóta dédelgetett terv megvalósulásának eredménye.

Az alapító tagok közül hárman (Bakos Andrea Ágnes, Ács Balázs és Szalók-Bátor Katalin), 2008-ban részt vettünk a Fejér Megyei Természetbarát Szövetség által szervezett bronzjelvényes túravezetői tanfolyamon. Ennek sikeres elvégzését követően a barátság fennmaradt, olyannyira, hogy a kis csapatunk Horváth Istvánnal – aki szintén alapító tag -kiegészülve évekig együtt túrázott. 2012-ben részt vettünk Gyenesdiáson az első tájékozódási túránkon, melyet kategóriánkban meg is nyertünk. Ezen a versenyen a csapat neve „Vadrigó” volt. Ezt több verseny is követte, ahol a „Vadrigó” név alatt futott a csapat. A közös élmények összekovácsoltak minket, gyakran más személyek is csatlakoztak hozzánk. Időközben ritkultak a közös túrák, de a Vadrigó-érzés megmaradt. Többször felmerült, hogy ha egyszer egyesületet alakítanánk, annak a neve csak „Vadrigó” lehetne. Végül 2025-ben a lányok magukhoz ragadták a kezdeményezést és régi túratársaikkal együtt – tizennégyen – megalakították a Vadrigó Turista Egyesületet.

Az Alapszabályban foglalt céljainkon és tevékenységi körünkön túlmenően célunk, hogy minél több fiatalt bevonjunk a közösségi életbe, megkedveltessük a természetjárást, kineveljük a jövő túravezetőit, biztosítsuk tagjaink részére a rendszeres természetjárói lehetőségeket, valamint elősegítsük más egyesületek által szervezett eseményeken való részvételt.